Centrum Kształcenia Zawodowego w Siedlcach. Adres: 08-110 Siedlce, ul. Konarskiego 9, telefon do sekretariatu: 25 794 33 30, email: ckp@ckp.siedlce.pl, więcej informacji »
Czwartek 4 Czerwca 2020
155 dzień roku.
Do końca roku pozostało: 210 dni.

Imieniny obchodzą: Franciszek, Karol, Kwiryna, Helga

strona główna

mapa strony

drukuj

kontakt

powrót
 
 Aktualności
 
2020-04-09

Życzenia Wielkanocne
  więcej
2020-03-31

ORGANIZACJA NAUCZANIA ZDALNEGO
  więcej
archiwum

                               

GALERIE

Teltow


  W lipcu tego roku nauczycielki z Centrum Kształcenia Praktycznego uczestniczyły w 5-dniowych praktykach zagranicznych na terenie Niemiec. Praktyki odbywały się w dniach:

  • 3-8.07.2011 r. p. Anna Paciorek
  • 10-15.07.2011 r. p. Agnieszka Chacińska
  • 17-22.07.2011 r. p. Małgorzata Ługowska, Marianna Kosyl, Agata Zamyłko.

Praktyki realizowane były z Europejskiego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „PRAXIS- pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach”. Realizacja projektu przebiegła pod patronatem Polskiej Izby Hotelarstwa. Praktyki odbywały się w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Teltow.
Nauczycielki zostały zapoznane z dualnym systemem kształcenia zawodowego w Niemczech. Uczestniczyły w warsztatach z zakresu hotelarstwa i gastronomii: np. świąteczne nakrycie stołu, prezentacja specjalnych sztućców, rzeźbienie owoców i warzyw.
Brałyśmy udział w zajęciach praktycznych w kuchni i sali restauracyjnej, jak również w zajęciach informacyjnych z zakresu gospodarowania zasobami (zakup i sprzedaż towaru).
Zorganizowano nam również wyjazd do dwóch hoteli, gdzie mogłyśmy zaobserwować układ funkcjonalny oraz wyposażenie i wystrój poszczególnych pomieszczeń. Bogatym doświadczeniem projektu był wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego Sanddornhot w Werder. Uprawia się tam rokitnik i wykorzystuje w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Zajęcia połączone były z degustacją soków i wina pochodzących z tej rośliny.
  W wolnym czasie poznawałyśmy tradycję regionalną i kulturową Landu zwiedzając Poczdam i Berlin.
  


powrót    do góry     
Kontakt  |  Mapa strony » Copyright © 2020 Centrum Kształcenia Praktycznego. All rights reserved
Projekt i wykonanie: Magdalena Szarek-Mistewicz
Liczba wejść: 1018877, dziś: 381