Centrum Kształcenia Zawodowego w Siedlcach. Adres: 08-110 Siedlce, ul. Konarskiego 9, telefon do sekretariatu: 25 794 33 30, email: ckp@ckp.siedlce.pl, więcej informacji »
Czwartek 24 Września 2020
267 dzień roku.
Do końca roku pozostało: 98 dni.

Imieniny obchodzą: Gerard, Teodor, Tomira, Tomir, Rupert, Dora, Maryna

strona główna

mapa strony

drukuj

kontakt

powrót
 
 Aktualności
 
2020-08-28

Bezpieczny powrót do szkoły
  więcej
2020-07-07

Wakacje 2020
  więcej
archiwum

                               

AKTUALNOŚCI

Stadler podpisał umowę o współpracy


W czwartek 25 maja 2017r. w ZSP nr 1, podpisana została umowa między firmą Stadler Polska a Miastem Siedlce dotycząca utworzenia klasy patronackiej, kształcącej w zawodach elektryk i mechatronik.

Umowę podpisali ją p. Wojciech Kudelski – Prezydent Miasta Siedlce, p. Dorota Wolska – kierownik działu personalnego i komunikacji Stadler Polska Sp. z o. o., p. Bożena Wyrębiak – dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach oraz p. Jerzy Kopański – dyrektor ZSP nr 1.

Zajęcia praktyczne będą odbywały się w Centrum Kształcenia Praktycznego oraz w zakładzie Stadler Polska. Specjaliści z siedleckiego Stadlera nauczą praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy z zakresu mechatroniki i elektryki. Najlepsi uczniowie otrzymają stypendia naukowe i po ukończeniu szkoły będą mogli rozważyć zatrudnienie w zakładzie.

Klasa patronacka jest jedną z form współpracy szkoły z pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego i jest zgodna z założeniami reformy Ministerstwa Edukacji Narodowej wprowadzenia modelu kształcenia dualnego.

Więcej w materiale TV WSCHÓD oraz PODLASIE24


 


powrót    do góry     
Kontakt  |  Mapa strony » Copyright © 2020 Centrum Kształcenia Praktycznego. All rights reserved
Projekt i wykonanie: Magdalena Szarek-Mistewicz
Liczba wejść: 1043093, dziś: 90